SILIKONOVÉ KLOBOUČKY NA KOJENÍ

19.07.2019

Jak vypadají a na co se používají? 

Jde o malé průhledné silikonové kloboučky, které se používají během kojení. Přiloží se na bradavku a miminko pak saje přes ně.

Kdo by měl používat kloboučky při kojení?

Kloboučky jsou maminkám doporučovány v mnoha případech. Když se dítě nepřisává nebo odtahuje během kojení, málo přibírá, moc přibírá, při ragádách a bolestivém kojení, při vpáčených, malých nebo velkých bradavkách a ve spoustě dalších případů.

Jde o jednu z nejvíce nadužívaných pomůcek pro kojení, která je ale naprosto zbytečná ve všech případech. Opravdu žádná maminka nepotřebuje ke kojení kloboučky.


Proč kloboučky nepoužívat?

Nepraktičnost. Musíte na ně stále myslet, nosit je všude s sebou a sterilizovat je.

Absence kontaktu. Na bradavce jsou receptory, které při kontaktu se slinami dítěte vysílají signály tělu a to tvoří miminku mléko na míru. Přidá potřebné protilátky, vitamíny, sníží nebo zvýší obsah tuku a dalších látek. Při kojení přes kloboučky k tomuto kontaktu nedochází nebo zcela minimálně a mléko se tak nemění podle momentálního stavu miminka.

Zhoršení problému. Při kvasinkové infekci, která způsobuje například bolestivost při kojení, mohou kloboučky problém ještě prohloubit. Dochází k zapařování bradavky a v takovém prostředí se kvasince daří. Použití kloboučku většinou bolesti nezmírní a naopak stav do budoucna zkomplikuje. Totéž platí při ragádách. Pokud je bradavka jakkoliv poraněna je pro její hojení nejdůležitější přístup vzduchu a sucho, čehož není s kloboučky možné dosáhnout.

Snížení laktace. Kojení přes kloboučky může vést ke snížení produkce mléka a také k brzkému odstavu miminka. 

A jak se tedy vyhnout používání kloboučků? Přihlaste se na náš kurz "Co vám o kojení neřekli?" nebo si zakupte náš VIDEOKURZ a vše se dozvíte z pohodlí domova.